Site Loader

Prezent na dzień mamy to nie tylko fizyczny przedmiot, upominek, który ma sprawić radość jednej z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka. Jest to również oznaka tego, że pamiętamy o rodzicielce, kochamy ją. Nie ukrywamy tego, że nawet jako dorośli ludzie doceniamy wartość niezwykłej więzi, jaka łączy nas z matką. Nic więc dziwnego, że wobec prezentu na Dzień Matki mamy wysokie wymagania. Musi być to coś niebanalnego i pasjonującego. W księgarni bez trudu znajdziemy wiele tytułów, które wyróżniają się nietuzinkową fabułą i są napisane w taki sposób, że nie da się oderwać od czytania. Wieczór spędzony z ciekawą książką i kubkiem ciepłej herbaty w ręku brzmi dla wielu mam jak idealny pomysł na zrelaksowanie się po męczącym dniu. W zależności od rodzaju wybranej literatury, dostarczy ona czytelnicze bardzo zróżnicowanych emocji.

Ekscytacja i zaciekawienie towarzyszące czytaniu kryminałów

W powieściach kryminalnych ważne są nie tylko okoliczności popełniania przestępstwa, wokół którego osnuta jest fabuła oraz postać sprawcy. Niejednokrotnie mamy do czynienia z seriami kryminałów, które łączy główny bohater, czyli osoba stopniowo odkrywająca okoliczności zbrodni i rozwiązująca towarzyszące jej zagadki. Z tym bohaterem czytelnik zaczyna się utożsamiać. Podziwia jego charyzmę i inteligencję, a wraz z odsłanianiem kolejnych tajemnic rośnie nie tylko ekscytacja, ale również sympatia dla głównej postaci.

Dobrze napisany kryminał wyróżnia więc nie tylko stopniowo budowane napięcie. Sylwetki bohaterów są równie istotne. Na gruncie polskiej literatury mamy wielu znakomitych pisarzy, specjalizujących się w tym gatunku. Jednym z nich jest Remigiusz Mróz, którego “Szepty spoza nicości” otwierają 2021 rok i są ważnym tytułem dla wielbicieli twórczości tego autora. Jego książki jako prezenty na dzień mamy pasują idealnie.

Poradniki psychologiczne, czyli sztuka poznawania siebie

Czytaniu poradników bardzo często towarzyszy zadziwienie. Wielu osobom trudno uwierzyć, że ktoś tak trafnie potrafi opisywać zjawiska i sytuacje znane im z codziennego życia. Wyciągane wnioski odmieniają tę codzienność na lepsze, ponieważ ułatwiają zmianę bądź zaakceptowanie niektórych rzeczy. Czasem chodzi o kwestie drugoplanowe, innym razem są to same fundamenty. Przeczytanie ciekawego poradnika może pozytywnie wpłynąć na każdego, kto jest otwarty na zmiany. Nie ulega wątpliwości, że taka książka to świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Matki. 

 

Post Author: Iwan